Paríž 11. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Claude Paris)

Neďaleko juhofrancúzskeho prístavného mesta Marseille zatkli muža, ktorý sa následne priznal k zodpovednosti za mnoho lesných požiarov v danej oblasti.
Ilustračné foto

Podozrivý, približne vo veku 20 rokov, je rodákom z mesta Istres. Zatkli ho po vyše mesiac a pol trvajúcom vyšetrovaní, uviedol dnes pre tlačovú agentúru DPA Philippe Bianchi z riaditeľstva pre verejnú bezpečnosť v departmáne Bouches-du-Rhône, do ktorého patrí Marseilles.
Počas letnej vlny horúčav sprevádzaných prudkým vetrom trápili mnoho regiónov na juhu Francúzska a ostrove Korzika lesné požiare. Do konca júla zhorelo okolo 12.000 hektárov pôdy a po celej krajine utrpelo zranenia 50 hasičov, ukazujú údaje ministerstva vnútra.
Úrady museli evakuovať z domov a kempov tisíce ľudí.
Ministerstvo vnútra uviedlo, že škody sa podarilo zmierniť vďaka stratégii masívneho zásahu proti požiarom hneď pri ich vzniku, ktorá bola zavedená do praxe už v roku 2005. V roku 2003 totiž zhorelo až 73.300 hektárov pôdy.
Požiare, z ktorých založenia je podozrivý zatknutý mladík, ničili oblasť okolo mesta Istres a obce Fos-sur-Mer západne od Marseilles. Vyžiadali si evakuáciu ľudí a zničili mnoho vozidiel, ale “spôsobili aj veľa utrpenia a bolesti medzi obyvateľmi”, uviedol Bianchi. Dodal, že do vyšetrovania bola zapojená skupina 40 príslušníkov polície, ako aj hasičov a lesníkov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.