Banská Bystrica 9. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:Daniel Bédi Facebook)

Pri tragickej dopravnej nehode na Donovaloch v noci na utorok zahynul vo veku 59 rokov obľúbený banskobystrický rímskokatolícky kňaz Daniel Bédi. Smutná správa zasiahla veriacich, a nielen v Banskej Bystrici. Naposledy, od roku 2009, pôsobil vo Farnosti Svätého Ducha Banská Bystrica – Podlavice.
Na snímke obľúbený banskobystrický rímskokatolícky kňaz Daniel Bédi

TASR to potvrdil generálny vikár Banskobystrickej diecézy Branislav Koppal. Skonal v 19. roku kňazskej služby, keď sa vracal z Oravy, zo stretnutia duchovného spoločenstva Fatima.
Daniel Bédi sa narodil 13. septembra 1958 v Nitre. Ordinovaný bol 19. júna 1999 v Martine. V minulých rokoch pôsobil ako kaplán a tiež farský administrátor vo farnosti v banskobystrickej mestskej časti Uľanka. Bol riaditeľom Sekcie pre mládež pri Rímskokatolíckej cirkvi, Biskupstvo Banská Bystrica a v minulých rokoch aj riaditeľom Diecézneho centra mládeže Maják v Španej Doline.
Odchod kňaza zasiahol mnohých ľudí, ktorí ho osobne poznali. S obľúbeným farárom boli v kontakte aj cez sociálnu sieť. Poznali ho ako nesmierne pracovitého človeka, čo sa v ostatnom čase podpísalo na jeho podlomenom zdraví. Či práve to bolo príčinou nehody, alebo mikrospánok, ukáže až policajné vyšetrovanie.
Ako pre TASR Koppal uviedol, so zosnulým Danielom Bédim sa veriaci môžu naposledy rozlúčiť v piatok (12.1.) o 16.00 h v podlavickom kostole. Pohreb bude v sobotu (13.1.) v obci Veľké Zálužie (okres Nitra) v miestnom farskom kostole. Pochovajú ho na miestnom cintoríne. Zádušnú svätú omšu, ktorá sa začína o 10.00 h, celebruje banskobystrický diecézny biskup Marián Chovanec.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.