Pri Filipínach sa potopil trajekt s 251 ľuďmi na palube. Pravdepodobne 4 mŕtvi

Pri Filipínach sa potopil trajekt s 251 ľuďmi na palube. Pravdepodobne 4 mŕtvi

Manila 21. decembra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Aris Daeng)

Potopenie trajektu s 251 ľuďmi na palube pri východnom pobreží Filipín si pravdepodobne vyžiadalo najmenej štyri obete. Zachrániť sa doposiaľ podarilo už takmer 200 ľudí, píšu agentúry Reuters a DPA s odvolaním sa informácie miestnych úradov a médií.
Ilustračné foto

“Máme hlásenia o obetiach, no doposiaľ sme ich presný počet neboli schopní potvrdiť,” vyhlásil podľa agentúry DPA hovorca filipínskej pobrežnej stráže Armand Balilo. “Momentálne sa snažíme ubezpečiť, že všetci zachránení sú v dobrom zdravotnom stave,” uviedol a dodal, že počet nezvestných tiež nie je známy.
Podľa Balila sa trajekt menom Mercraft 3 začal potápať v búrlivých vodách medzi mestom Infanta, ktoré sa nachádza vo filipínskej provincii Quezon, a jeho konečnou zastávkou – ostrovom Polillo.
Do pátrania po nezvestných je zapojených šesť plavidiel. Pri záchranných akciách spolupracuje aj tamojšia armáda. Podľa hovorcu pobrežnej stráže je možné, že na pomoc vyšlú aj vzdušné a námorné sily.
Plavidlá musia v dôsledku tropickej búrky Kai-Tak prekonávať veľmi náročné podmienky. Podľa informácií DPA táto búrka spôsobila v centrálnej časti Filipín zosuvy pôdy, ktoré si vyžiadali už viac než 40 obetí.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)