Pamplona 9. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alvaro Barrientos)
 
Štyri osoby utrpeli zranenia pri pondelňajšom v poradí treťom tohtoročnom behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Samotné býky tentoraz na rohy nenabrali nikoho. Informovala o tom agentúra AP.

Ilustračné foto

Hovorca nemocnice v meste Navarra Tomás Belzunegui uviedol, že dve osoby utrpeli zranenia hlavy a ďalší dvaja ľudia, ktorých previezli do nemocnice, mali rozsiahle pomliaždeniny.
Býky v pondelok prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu kľukatými uličkami Pamplony za dve minúty a 33 sekúnd. Za priemerný sa považuje čas okolo troch minút.
Fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya z roku 1926 Slnko aj vychádza. I vďaka nemu do Pamplony na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov.
Na samotných behoch s býkmi sa tradične zúčastňujú stovky odvážlivcov. Za väčšinu zranení tradične môžu pády pri behu, prípadne pošliapanie býkmi.
Každý rok sa počas behu s býkmi uličkami Pamplony zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s viac ako pol tony vážiacimi zvieratami vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Zatiaľ posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.
 
Príspevok Pri behu s býkmi v Pamplone sa zranili štyria ľudia zobrazený najskôr Hlavné správy.