Bratislava 23. februára 2019 (HSP/Foto: TASR- Martin Baumann)
 
Kiska je podľa Fica stelesnením toho najhoršieho, čo môže sedieť v prezidentskom paláci. Označuje ho za “dépehačkára” a mal dávno odstúpiť z funkcie prezidenta. Kiska na oplátku naznačil, že Fico na boj proti nemu zneužil verejné inštitúcie a konštatoval, že z informácií, ktoré mám k dispozícii, je to celé dielo starého vedenia NAKA, bodorovcov, Kaliňáka a Gašpara, všetko, pravdaže, v súčinnosti s Ficom. Na mediálne výstupy Kisku a Fica reagoval politológ a predseda občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody Róbert Švec

Na snímke premiér Robert Fico a prezident Andrej Kiska

„Posledné dni s úžasom sledujem mediálne a aj iné výstupy Kisku, Fica… v súvislosti s kauzami prezidenta nášho štátu. Konštatujem: Páni, stačilo! Otázka nestojí tak, či Slováci strácajú dôveru vo vlastný štát, ako sa nám to snaží nahovoriť napríklad Andrej Kiska. Som si istý, že väčšina našich ľudí si váži slovenskú štátnosť, ale Slováci už prestávajú dôverovať režimu, ktorý vládne v našom štáte a ktorý, reprezentujete aj vy, páni Fico a Kiska. Odíďte do politického dôchodku. Našej otčine už nemáte čo ponúknuť, iba zvady, škriepky, nenávisť a aj nejaké tie daňové podvody a machinácie s pozemkami,“ vyhlásil Švec a vyzval voličov.
„Slovenky, Slováci. V sobotu 16. marca budeme mať možnosť voliť nového prezidenta Slovenskej republiky. Nevoľte Ficovho koníka, ani Kiskov klon alebo Kisku v sukni. Voľte sviežeho a dynamického človeka, muža s rovnou chrbticou a so zásadami, za ktorého hovoria pozitívne skutky,“ vyhlásil Róbert Švec.
 
Príspevok Prezidentský kandidát Róbert Švec odkazuje Ficovi a Kiskovi: Páni, stačilo! zobrazený najskôr Hlavné správy.