Bratislava 24. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot YouTube)
 
Investigatívny novinár Martin Daňo, kandidát na prezidenta, zverejnil nedávno na svojej stránke na Facebooku príspevok, v ktorom neskrýva emotívnu reakciu na činnosť kontroverznej neziskovej organizácie Transparency Internatinal Slovensko (TIS).

Na snímke Martin Daňo

Podľa svojich slov má najlacnejšiu volebnú kampaň, priehľadné transakcie, nedisponuje prostriedkami na tlač potrebných materiálov a má problém s hľadaním financií. Ako potvrdenie Martin Daňo uviedol odkaz na aktuálny stav svojho účtu.
Avšak, Transparency Internatinal Slovensko ho označila za najviac netransparentného. Na poslednom mieste sa ocitol spolu s Róbertom Švecom. Prvú priečku v rebríčku TIS, čo sa transparentnosti prezidentskej kampane týka, obsadila Zuzana Čaputová.
Dôvodom uvedených výsledkov, podľa Daňa, boli jeho doterajšie reportáže o pochybnom fungovaní tejto organizácie. Autor preto kladie otázky, odkiaľ takéto organizácie strhávajú na seba štátnu právomoc rozhodovať o transparentnosti iných a či má občan právo požadovať od týchto organizácií rovnaké informácie, aké oni chcú po kandidátoch.
Potom prišiel rad na letmý pohľad na majetkové priznania kandidátov. Autor reportáže si všimol určitých nejednotných informácií v týchto dokumentoch, ktoré vyvolávajú otázky a pochybnosti. Potom, ako vyplýva z reportáže, Daňo išiel do sídla Transparency International Slovensko a nadácie Zastavme Korupciu, kde chcel v prítomnosti vedenia vyplniť patričný formulár. Takýmto spôsobom chcel ako jediný preukázať svoju transparentnosť tým najtransparentnejším ľuďom. Lenže to sa nepodarilo …
 
 
 

 
 

 
 
Príspevok Prezidentský kandidát Martin Daňo natočil reportáž o Transparency Internatinal a vyvolal rozruch na sociálnych sieťach zobrazený najskôr Hlavné správy.