Bratislava 11. februára 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Mary Altaffer)
 
Novinár Martin Daňo, ktorému sa na poslednú chvíľu podarilo vyzbierať dostatok poslaneckých podpisov na prezidentskú kandidatúru, na sociálnej sieti uviedol, že má z jedného zdroja potvrdené, že na Slovensko koncom minulého týždňa zavítal kontroverzný americko-maďarský miliardár George Soros.

Na snímke George Soros

Martin Daňo uviedol, že podľa jeho zdrojov, pričom jeden z nich je potvrdený, “v piatok priletel na Slovensko pán George Soros.”
“Bolo to už niekde v médiách? Alebo ak máte viac info píšte,” dodáva svojim sledovateľom na sociálnej sieti Daňo, ktorý sám zisťuje podrobnosti o údajnom pobyte Sorosa na Slovensku.
Diskutujúci sa pridali na stranu tejto informácie tvrdiac, že nakoľko sme v období nadchádzajúcich volieb, prípadná návšteva špekulanta Georga Sorosa by vôbec nemusela byť fámou a ani náhodná.
Neskôr Martin Daňo informoval, že mu kanál Youtube zablokoval vysielanie, pričom si to vysvetľuje práve zverejnením tejto zatiaľ nie veľmi podloženej informácie:

“Problém!!! Idú voľby a mne dnes obmedzili živé vysielanie na YouTube! A mám obavu, že bude ešte horšie. Blokacia prišla krátko potom ako som na FB napísal, že George Soros je podla našich informácií od piatku na SK.”
 

 

 
 
Príspevok Prezidentský kandidát Martin Daňo: Mám informácie, že George Soros v piatok priletel na Slovensko. Môže to byť pravda? zobrazený najskôr Hlavné správy.