Praha 4. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)
 
Českému prezidentovi Milošovi Zemanovi podľa novembrového prieskumu CVVM dôveruje 50 percent ľudí. Kabinetu verí 43 percent opýtaných

Na snímke český prezident Miloš Zeman

Najvyššej dôvere sa tradične tešia starostovia a obecné zastupiteľstvá (zhodne 63 percent). Krajským zastupiteľom deklarovalo dôveru 45 percent opýtaných, hajtmanom 43 percent. Najmenšiu dôveru majú ľudia v Snemovňu (33 percent) a Senát (32 percent). S politickou situáciou bolo v novembri spokojných 22 percent opýtaných, 34 percent nemalo jasný názor a nespokojnosť vyslovilo 40 percent ľudí.
Prezident si v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom polepšil o tri percentuálne body. “Z podrobnejšej analýzy vyplýva, že dôvera v prezidenta rastie a nedôvera klesá s narastajúcou spokojnosťou so súčasnou politickou situáciou, s posunom po škále politickej orientácie od pravice k ľavici a tiež so stúpajúcim vekom a klesajúcim príjmom,” zhrnula agentúra. Prezidentovi tak častejšie dôverujú voliči ANO, ČSSD, KSČM či SPD, ľudia nad 60 rokov a so stredoškolským vzdelaním bez maturity, prípadne vyučení, informuje portál Novinky.cz.
 
Príspevok Prezidentovi Zemanovi verí polovica Čechov zobrazený najskôr Hlavné správy.