Bratislava 13. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)
 
Slovenská republika trošku zanedbáva starostlivosť o šport. Aj v prípade šprintéra Jána Volka sa ukazuje, že jeho úspech nie je výsledkom systematickej práce štátu, ale je za tým rodina a rodinné peniaze. Vyhlásil to prezident SR Andrej Kiska potom, ako čerstvého halového majstra Európy v behu na 60 metrov v stredu prijal vo svojom sídle

Na snímke zľava halový majster Európy v behu na 60 metrov Ján Volko počas prijatia u prezidenta SR Andreja Kisku v Prezidentskom paláci

“Diskutovali sme aj o tom, ako naše deti motivovať k tomu, aby športovali. A práve takýto príklad je to, čo naše deti potrebujú vidieť. Aby sme ich od tých počítačov a hier dostali ku športu,” uviedol Kiska.
Hlava štátu ľutuje, že ak rodiny nie sú patrične finančne zabezpečené, dieťa nemôže športovať. “A je to potom veľmi smutné, že mnohé talentované deti z chudobnejších rodín nemôžu športovať a prídeme o ich talenty. Nesmieme dopustiť, aby sa zo športu stala záležitosť len bohatých ľudí. Šport musí byť pre každého a každé talentované dieťa musí mať šancu,” apeluje prezident.
Podľa jeho slov je práve toto úloha politikov. “Zamýšľať sa nad systémovým prístupom k športu a nad systémovým financovaním. Aby sme na záver skutočne neboli odkázaní na rodinu a aby sme vedeli nachádzať talenty a podporiť ich už od mladého veku,” dodal podľa svojej oficiálnej stránky Kiska.
 
Príspevok Prezident: Zanedbávame starostlivosť o šport, ukazuje to aj príklad Jána Volka zobrazený najskôr Hlavné správy.