Prezident: Vysvedčenie za moje tri roky by mi mali dať voliči

Bratislava 15. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Už tretíkrát privítal slovenský prezident Andrej Kiska v Prezidentskom paláci verejnosť
Učinil tak symbolicky v ten istý deň, v ktorý ho pred troma rokmi inaugurovali. “Za tie tri roky sa v našej spoločnosti, ale aj vo svete, udialo veľa. Najskôr sme si mysleli alebo mali sme obavy z toho, ako sa vyvinie kríza na Ukrajine, báli sme sa, čo sa bude diať. Dnes skôr cítime a vnímame problém, že skutočne zvádzame boj o srdce a charakter našej vlastnej krajiny,” uviedol dnes prezident počas dňa otvorených dverí v Prezidentskom paláci v Bratislave.
Deň otvorených dverí v Prezidentskom paláci pri príležitosti 3. výročia inaugurácie prezidenta SR Andreja Kisku

“Čo sa týka charakteristiky mojich troch rokov, ja si myslím, že vysvedčenie by mali dať voliči. Ja sa zo všetkých síl snažím, aby ľudia boli presvedčení, že má zmysel mať prezidenta,” dodal Kiska. Rozhodnutie o tom, či bude opätovne kandidovať na prezidenta, zverejní najneskôr do septembra 2018.
Medzi návštevníkmi boli najmä školy, ktoré využili tento deň na školský výlet. Prišli tak i žiaci z Obchodnej akadémie zo Šurian. “Boli zvedaví na palác, na pána prezidenta, vôbec celkovo na atmosféru,” uviedla pedagogička Mariana Oravcová. Jej slová potvrdila 17-ročná Lujza, ktorá sa najviac tešila na program a na to, že jej vysvetlia, ako to v paláci funguje.
Okrem škôl si však deň otvorených dverí nenechali ujsť ani jednotlivci. Jednou z nich bola Eva Mišíková z Košíc. Momentálne je na návšteve u svojho syna. Keď cestovala do Bratislavy, vo vlaku si všimla pozvánku. “Som tu na návšteve, a tak som si to nedovolila nechať ujsť. Nie je tá možnosť stále, tak sa teším, že som vôbec tu v takej krásnej historickej budove a tiež na pána prezidenta,” povedala pre TASR.
Pre verejnosť sú sprístupnené priestory Prezidentského paláca a kaplnka svätej Barbory. Prvýkrát si návštevníci môžu pozrieť aj balkón Prezidentského paláca. Novinkou sú organizované komentované prehliadky či séria krátkych prezentácií o práci zamestnancov. Návštevníci si môžu z dňa otvorených dverí odniesť i autogram hlavy štátu. Súčasťou programu je i hudobné vystúpenie Vojenskej hudby Banská Bystrica a študentov Konzervatória v Bratislave.
Pred verejnosťou sa odprezentovala i Čestná stráž prezidenta SR. Predviedla ukážky netradičných cvikov so zbraňami a boja zblízka.
Program dňa otvorených dverí pokračuje na zadnom nádvorí, kde si príslušníci čestnej stráže pripravili ukážku výstroje a výzbroje. Okrem iného je k dispozícii i prehliadka policajnej techniky, vrátane limuzíny prezidenta SR.
Návštevníci sa môžu prísť pozrieť do Prezidentského paláca až do 17.00 h, kedy sa zatvoria jeho brány. Doteraz ho navštívilo vyše 4000 ľudí.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)