Prezident vymenoval dvoch rektorov vysokých škôl

Bratislava 15. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Prezident SR Andrej Kiska vymenoval dnes v Prezidentskom paláci v Bratislave dvoch rektorov vysokých škôl. Menovacie dekréty si od prezidenta prevzal Juraj Stern z Paneurópskej vysokej školy v Bratislave a Vladimír Krčméry z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, ktorý je jej zakladateľom.

Na snímke sprava rektor Paneurópskej vysokej školy v Bratislave Juraj Stern a rektor Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave Vladimír Krčméry po vymenovaní prezidentom SR Andrejom Kiskom

Stern vo funkcii rektora Paneurópskej vysokej školy vymení Jána Sváka. Stern je popredný ekonóm a pedagóg, predseda správnej rady Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) a tiež bývalý rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Krčméry nahradí na poste rektora Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety Mariána Karvaja. Krčméry je slovenský lekár a zakladateľ zahraničných humanitárnych misií v krajinách tretieho sveta. Je odborník na tropickú medicínu, infektológiu a onkológiu. V minulosti bol rektorom a štatutárnym zástupcom Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.