Washington 6. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Manuel Balce Ceneta)

Prezident USA Donald Trump s manželkou Melaniou vo štvrtok v parku pri Bielom dome vo Washingtone rozsvietili národný vianočný strom. Ako informoval spravodajský portál The Hill, Trump sa v krátkom príhovore poďakoval ozbrojeným silám a záchranárom. Uviedol tiež, že „na Vianoce si pripomíname večnú pravdu, že každý človek je milovaným Božím dieťaťom.“

Na snímke Donald Trump a Melania Trumpová

„Ako vďačný národ si ceníme radosť z rodiny, požehnanie v podobe slobody a zázrak Vianoc,“ vyhlásil Trump, ktorý za seba i manželku zaželal Američanom veselé Vianoce a veľa Božieho požehnania.

Tradícia rozsvietenia „národného“ vianočného stromčeka sa začala pred viac ako 90 rokmi bývalým prezidentom Calvinom Coolidgeom. Tento rok boli svetlá rozsvietené na smreku z Pensylvánie, ktorý pri Bielom dome zasadili ešte v októbri.

Na štvrtkovú slávnosť prišli stovky ľudí, ktorí po slávnostnom rozsvietení svetiel sledovali hudobné vystúpenia rôznych umelcov. Tie sa tam budú konať takmer každý deň až do Vianoc.

Melania Trumpová začiatkom tohto týždňa predstavila verejnosti vianočnú výzdobu Bieleho domu, ktorá sa pridržiava zvolenej témy – „Duch Ameriky“.

Podľa Bieleho domu je v sídle prezidenta USA tento rok ozdobených 58 vianočných stromčekov. Sídlo hlavy štátu zdobí aj viac ako 15.000 mašlí a 2500 svetelných girlánd.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj