Prezident svoj plat opäť venoval ľuďom v núdzi

Bratislava 21. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-MTI/Tamas Kovacs)

Prezident Andrej Kiska rozdelil svoj júnový plat desiatim rodinám
Prezident SR Andrej Kiska rozdelil svoj júnový plat desiatim rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Každá z nich dostala 493,80 eura. TASR o tom informoval Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.
Na snímke prezident Andrej Kiska

Adresátov pomoci vybral na základe návrhov neziskových organizácií Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi. Prezident takýto postup pri výbere adresátov pomoci uplatňuje každý mesiac, pričom rodiny od neho dostávajú pomoc priamo.
Kiska pomohol napríklad staršiemu mužovi so svalovou dystrofiou, ktorý sa pohybuje na elektrickom vozíku a je odkázaný na pomoc inej osoby. Hendikepovaný muž po smrti rodičov žije v zariadení sociálnych služieb a musí vyžiť len z invalidného dôchodku. Adresátom príspevku je tiež rodina, ktorá žije s troma deťmi v chatke bez elektriny a bez stáleho prístupu k vode. Prezidentova finančná pomoc smerovala i k onkologickým pacientom a rodinám, ktorých členovia majú nádorové ochorenia.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.