Bratislava 20. marca 2017 (TASR)

Poslanci ocenili pravidelné každoročné stretnutia z iniciatívy hlavy štátu

Slovenskí poslanci v Európskom parlamente prijali pozvanie prezidenta SR Andreja Kisku na stretnutie formou pracovného obeda, ktorý sa konal v pondelok 20. marca 2017 v Prezidentskom paláci. Na obede sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.

Prezident SR Andrej Kiska (vpravo) počas prijatia skupiny slovenských europoslancov v Bratislave 20. marca 2017. Zľava Branislav Škripek (OĽaNO), Monika Flašíková Beňová (Smer-SD), Pál Csáky (SMK), Eduard Kukan (SDKÚ – DS), Monika Smolková (Smer-SD), Miroslav Mikulášik (KDH) a Jana Žitňanská (Nova)

Poslanci ocenili pravidelné každoročné stretnutia z iniciatívy hlavy štátu. Počas rozhovoru boli témou výsledky historicky prvého predsedníctva SR v Rade Európskej únie a aktuálne európske otázky, ktoré rezonujú aj na pôde Európskeho parlamentu. Primárna pozornosť bola venovaná otázke ďalšieho smerovania európskeho projektu a to aj v kontexte návrhov Európskej komisie a nadchádzajúceho 60. výročia podpisu Rímskych zmlúv (25. marca 1957), ktoré položili základy európskej integrácie. „Výročie je príležitosťou pripomenúť našim občanom výhody a nenahraditeľnú úlohu EÚ.Slovensko je súčasťounajúspešnejšieho projektu prosperity a stability vo svete“, povedal prezident Kiska.

Prezident SR Andrej Kiska (vpravo) počas prijatia skupiny slovenských europoslancov v Bratislave 20. marca 2017. Zľava Pál Csáky (SMK), Eduard Kukan (SDKÚ – DS), Monika Smolková (Smer-SD), Miroslav Mikulášik (KDH), Jana Žitňanská (Nova), Richard Sulík (SAS), Vladimír Maňka (Smer-SD) a Anna Záborská (KDH)

Prezident SR zároveň povzbudil poslancov v aktívnej verejnej komunikácii európskych tém, fungovania európskych inštitúcií a prínosu, ktorý pre Slovensko má naše členstvo v EÚ. Dôležitosť komunikácie s občanmi bola v diskusii spomenutá aj v súvislosti s problémom šírenia dezinformácií v mediálnom priestore, ktoré okrem iného spochybňujú význam Európskej únie.

Prezident SR Andrej Kiska (vpravo) počas prijatia skupiny slovenských europoslancov v Bratislave 20. marca 2017. Zľava Monika Smolková (Smer-SD), Miroslav Mikulášik (KDH), Jana Žitňanská (Nova), Richard Sulík (SAS), Vladimír Maňka (Smer-SD) a Anna Záborská (KDH), Ivan Štefanec (SDKÚ-DS) a Boris Zala (SMER-SD)

TASR o tom informovala Elena Bianchi z Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky.