Bratislava 23. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Liberáli, ktorí horlivo celý rok pripravovali akcie na pripomenutie „ruskej“ invázie do Československa dostali nečakanú ranu do chrbta práve od svojho „maskota“ prezidenta Kisku. Ten sa im na 50. výročie invázie vykašlal a odišiel na dovolenku do Španielska. Prejav k tejto udalosti nahral v predstihu a Česká televízia, ktorá sa rozhodla suplovať Zemana Kiskom, ho na žiadosť kancelárie prezidenta nemohla odvysielať súbežne s RTVS ako plánovala, ale až po skončení jeho odvysielania zo záznamu v RTVS.
 

Prezidentský palác

Český prezident Miloš Zeman prejav k výročiu okupácie vojskami Varšavskej zmluvy nepredniesol. Už skôr prostredníctvom svojho hovorcu oznámil, že žiadne vyjadrenie nechystá. “Svoj odvážny prejav už pán prezident predniesol. Keď za začínajúcej normalizácie vyhlásil, že nesúhlasí s okupáciou. Za tento postoj bol vyhodený z práce, z Vysokej školy ekonomickej,” uviedol predtým na Twitteri hovorca Jiří Ovčáček.
Na rozdiel od českého prezidenta Zemana, prezident Kiska mal počas normalizácie úspešnú kariéru ako funkcionár SZM v Naftoprojekte.
Kancelária prezidenta v snahe oklamať verejnosť, že prezident je tu a číta prejav v televízii, ponechala viať štandardu nad prezidentským palácom, hoci prezident už bol na dovolenke v Španielsku a štandarda mala byť stiahnutá.
Po prevalení sa tejto skutočnosti „zabrali“ liberáli v televíznych redakciách, ktorí vysvetlili divákom, že na tom, že prezident svoj prejav nepredniesol naživo,  nie je nič zlé, a že niektorí politici to teraz budú chcieť zneužívať.
Kiska v prejave k udalosti, ktorá je pre neho údajne tak zásadná, až šiel radšej na dovolenku, uviedol, že je dôležité aby sa hlavne mladí ľudia pýtali rodičov, ako to vtedy bolo. Zaujímavé by bolo, keby tak učinil samotný prezident Kiska, ktorého otec patril po okupácii v ’68 k tvrdým normalizátorom a bol vysoký funkcionár Komunistickej strany v Poprade.
Rovnako ako k 50. výročiu potlačenia Pražskej jari sa Kiska zachoval aj po vražde novinára Kuciaka a jeho priateľky, keď neprerušil lyžovačku v Alpách, ale pokojne lyžoval ešte celý týždeň po vražde. Po návrate tvrdil, že je vraždou dvoch mladých ľudí zdrvený a postavil sa aj do čela protestov slušných ľudí, ktorí z vraždy obviňovali vládnu koalíciu.
 
Príspevok Prezident sa zase blysol. Výročie ’68. roku je pre neho tak dôležité, že radšej odišiel na dovolenku, ako by naživo čítal prejav. Jeho kancelária nechala viať prezidentskú štandardu, aby klamala verejnosť zobrazený najskôr Hlavné správy.