Madrid  23. septembra 2018 (SITA, AP/HSP/Foto:SITA/AP-Claude Paris)
 
Prezident španielskeho futbalového klubu Real Madrid Florentino Pérez sa vyjadril, že “biely balet” neodohrá zápasy La Ligy v Spojených štátoch amerických. “Nepocestujeme do USA. Nevieme, kto by o to mal záujem, ale určite nie fanúšikovia a kluby. Real Madrid je vehementne proti návrhu hrania ligových zápasov v Severnej Amerike,” vyhlásil prezident úradujúceho víťaza Ligy majstrov.

Na snímke prezident španielskeho futbalového klubu Real Madrid Florentino Pérez

Vedenie La Ligy (LFP) plánuje zahájiť svoj plán, ktorého cieľom je počas najbližších 15 rokov propagovať v Severnej Amerike najvyššiu španielsku súťaž, budúci rok 26. januára zápasom v Miami medzi FC Barcelona a Gironou. Kluby podľa LFP nemajú povinnosť odohrať zápasy v zahraničí a ich rozhodnutie je dobrovoľné. Spomínaná dvojica súhlasí s nezvyčajným návrhom odohrania stretnutia v USA, hoci Španielska hráčska asociácia (AFE) a väčšina miestnych fanúšikov sú razantne proti.
Kráľovská španielska futbalová federácia (RFEF) v piatok odpovedala na žiadosť LFP o schválenie zápasu v Miami vyjadrením, ktoré poukázalo na viacero problémov v predloženom návrhu.
 
Príspevok Prezident Realu Madrid Florentino Pérez je razantne proti zápasom La Ligy v USA zobrazený najskôr Hlavné správy.