Prezident podpísal novelu zákona o znížení DPH na ubytovanie na 10%

Bratislava 8. novembra 2018 (SITA/HSP/Foto: TASR- Štefan Puškáš)
 
Prezident SR Andrej Kiska podpísal novelu zákona o znížení dane z pridanej hodnoty na všetky ubytovacie služby na 10 % od budúceho roka

Ilustračné foto

Nižšia DPH sa vzťahuje na hotelové a podobné ubytovacie služby, turistické a ostatné krátkodobé ubytovacie služby, ako aj na prevádzku táborísk, rekreačných a dovolenkových kempov, ale aj na školské domovy a internáty.
Národná rada SR schválila zníženie DPH na ubytovacie služby na návrh poslancov za Slovenskú národnú stranu (SNS) 23. októbra.
Aj na základe pozitívnych skúseností iných členských štátov Európskej únie je podľa autorov úpravy predpoklad, že takéto legislatívne opatrenie zvýši dopyt po ubytovacích službách na Slovensku, a tým pozitívne podporí ďalší rozvoj cestovného ruchu.
Rovnako sa očakáva pozitívny dopad na občanov využívajúcich ubytovacie služby z dôvodu predpokladaného zníženia ich konečnej ceny.
Zároveň sa podľa poslancov za SNS zavedením zníženej sadzby dane z pridanej hodnoty na ubytovacie služby predpokladá zlepšenie ich dostupnosti pre širšiu skupinu obyvateľstva oproti súčasnému stavu a zvýšenie domáceho cestovného ruchu.
 
Príspevok Prezident podpísal novelu zákona o znížení DPH na ubytovanie na 10% zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)