Tiraspoľ 23. marca 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Prezident Podnesterskej moldavskej republiky Vadim Krasnoseľskij na tlačovej konferencii Tiraspole priblížil podrobnosti prebiehajúcich rokovaní s Moldavskom o súčasných a budúcich vzťahoch dvoch krajín. Podčiarkol, že na týchto rokovaniach predstavitelia Podnesterska prízvukujú, že vystupujú v mene samostatného štátu a inak to nebude.

Vadim Krasnoseľskij

Pripomenul krátku históriu krajiny a to, ako získala nezávislosť. Zdôraznil, že Podnestersko chce nadviazať dobré vzťahy so susednými krajinami – Moldavskom, Ukrajinou, ale aj s  Rumunskom, ale zatiaľ tie nechcú uznať nezávislosť tohto štátu. Vyzdvihol význam Ruskej federácie, ktorá poskytuje mladej republike veľkú pomoc vo viacerých oblastiach. Poukázal na to, že práve Rusko žiada, aby všetky sporné otázky, ktoré vznikajú v regióne boli vyriešené mierovou cestou, odmieta konanie s pozície sily. Podčiarkol, že Moskva vždy prejavuje ochotu zúčastniť sa na mierových rokovaniach a zažehnať staré nedorozumenia a spory medzi susednými krajinami, vždy prijíma úlohu krajiny – sprostredkovateľa na rokovaniach.
V závere podnesterský prezident Vadim Krasnoseľskij zdôraznil, že nezávislosť Podnesterska je reálny fakt a s tým by sa mali zmieriť tí, ktorí ešte chcú prekresľovať hranice a robiť nepríjemnosti susedom. Podčiarkol, že hlavnú úlohou súčasnosti pre Podnestersko je zachovanie suverenity, celistvosť štátu a jednota ľudu.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Prezident Podnesterska Vadim Krasnoseľskij: “Na rokovaniach s Moldavskom prízvukujeme, že sme nezávislý štát” zobrazený najskôr Hlavné správy.