Prezident: Odchod Tibora Gašpara je minimum, vláda musí začať pracovať

Bratislava 17. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-KP SR / Marián Garaj)
 
Odchod policajného prezidenta Tibora Gašpara je minimum, vláda musí začať pracovať. Vyhlásil to prezident SR Andrej Kiska po tom, ako premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) oznámil, že sa s Gašparom dohodli na jeho odchode z funkcie k 31. máju.

Na snímke prezident SR Andrej Kiska

“Privítal som, že premiér sa rozhodol začať robiť poriadky v rezorte vnútra osobne. Avizovaný odchod policajného prezidenta Gašpara ku koncu mája považujem za nevyhnutnú podmienku, aby sa vláda Petra Pellegriniho mohla pokúsiť upokojiť situáciu v spoločnosti,” napísal na sociálnej sieti prezident. Gašpar podľa Kisku premeškal všetky “ako-tak dôstojné príležitosti odísť”.
Hlava štátu zdôrazňuje dôležitosť výberu osoby nového ministra vnútra. “Od ráznosti krokov v rezorte vnútra, od schopnosti presadiť do vedenia polície dôveryhodných ľudí závisí dôveryhodnosť celej vlády,” vysvetlil. Nový minister musí podľa Kisku posilniť garancie nezávislosti a nestrannosti vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, aj množstva nevyriešených káuz.
“Mesiac po menovaní vlády je už naozaj najvyšší čas prevziať zodpovednosť, pohnúť sa ďalej a riešiť nakopené problémy. Ľudia očakávajú jasné signály, že politici ich nespokojnosť, rozhorčenie a príčiny nedôvery v štát pochopili,” uzavrel prezident.
Policajný prezident Tibor Gašpar skončí vo funkcii k 31. máju. Oznámil to Pellegrini, ktorý je po odchode Tomáša Druckera poverený dočasným vedením ministerstva vnútra. Na odchode sa s Gašparom dohodli v záujme upokojenia situácie.
 
Príspevok Prezident: Odchod Tibora Gašpara je minimum, vláda musí začať pracovať zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)