Bratislava 25. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Jean-Christophe Bott/Keystone via AP)

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v utorok v koordinácii s japonskými organizátormi rozhodol pre pandémiu koronavírusu o odklade olympijských hier 2020 na budúci rok. V tejto súvislosti jeho vrcholní predstavitelia prisľúbili, že pri hľadaní konkrétneho termínu pre tokijské hry budú úzko spolupracovať so všetkými 33 medzinárodnými športovými federáciami. Už vo štvrtok sa ohľadom toho môže uskutočniť spoločná telekonferencia. V stredu to prezradil prezident MOV Thomas Bach a informoval o tom portál orf.at

Na snímke prezident MOV Thomas Bach

„To je len prvý krok. Potom musíme zvážiť všetky možnosti, ktoré máme,“ uviedol 66-ročný nemecký funkcionár v súvislosti s hrami, ktoré by sa mali uskutočniť najneskôr v lete 2021. Pri stanovení termínu preložených OH sa musí zohľadniť aj kalendár ďalších vrcholných športových podujatí. „Mali by sme dospieť k nejakému riešenie najskôr, ako to len bude možné,“ poznamenal Bach.

Je dosť možné, že v roku 2021 sa športovci na podujatí pod piatimi kruhmi nedočkajú olympijskej dediny. „Tieto odložené hry si vyžiadajú určité obete a kompromisy od všetkých zúčastnených. Musíme nájsť čo najlepšie riešenie,“ dodal šéf MOV Thomas Bach.

Či bude v Tokiu k dispozícii olympijská dedina pre 11 000 účastníkov olympijských a 4400 účastníkov paralympijských hier je jednou z množstva otázok pre tzv. krízovú skupinu. Tá preskúma dôsledky preloženia olympijských hier, ktoré sa stali nevyhnutným v dôsledku pandémie koronavírusu. Viac ako 5000 bytov v olympijskej dedine sa malo tento rok po hrách odovzdať súkromným majiteľom. Niektoré z nich už aj predali.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj