Bratislava 12. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv prijal prezident Andrej Kiska LGBT aktivistov, zástupcov mimovládnej neziskovej organizácie Iniciatíva Inakosť.  Na toto stretnutie zareagoval poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Ľuboš Blaha.
Na snímke Ľuboš Blaha

Prezident Andrej Kiska vyzval na diskusiu o právnej ochrane párov rovnakého pohlavia. “Mala by skončiť prijatím konkrétnych opatrení, ktoré by odstránili najväčšie prekážky, s ktorými sa stretávajú.” Viac sme o tom písali v tomto článku.
“Človek by pri Kiskovi nadobudol pocit, že Medzinárodný deň ľudských práv je primárne o právach gejov,” nazdáva sa Blaha.
Blaha vo svojom príspevku pripomenul, že Medzinárodný deň ľudských práv sa oslavuje ako pripomienka Všeobecnej deklarácie ľudských práv z roku 1948, ktorú označil za “najznámejšiu obžalobu kapitalizmu.”
“Všeobecná deklarácia ľudských práv je de facto tou najznámejšou obžalobou kapitalizmu, obludného systému, ktorý nedokáže väčšine ľudí zabezpečiť dôstojnosť a sociálne práva. Preto je také dôležité si tento dokument OSN každý rok pripomínať. Ale, preboha, nie nad kávičkou s Inakosťou!”
Aktivistov, ktorí bojujú za LGBTI, označil za ”rozmaznané decká” a prezidenta dokonca označil nepriamo za idiota a “daňového podvodníka”.
“Tváriť sa, že najväčším problémom sveta či Slovenska sú práva sexuálnych menšín, je prejavom postmoderného idiotizmu, ktorý sa v konečnom dôsledku vysmieva otázkam chudoby a ekonomickej nerovnosti, pretože rozmaznané decká zo západných metropol majú v paži globálne vykorisťovanie, imperiálne vojny, biedu a sociálne poníženie miliónov ľudí. Oni neriešia ťažkú situáciu robotníkov, ale práva sliepok a homosexuálne manželstvá,” myslí si Blaha.
Tieto ich snahy označil za boj za “ružový kapitalizmus”, a zdôraznil, že ľudské práva neohrozuje nič viac ako chudoba a nerovnosť.
“Nečudujem sa, že to má multimilionár Kiska na saláme. Čudujem sa, že tento cynický a povrchný pán je prezidentom Slovenska.
Áno, oslavujme Medzinárodný deň ľudských práv. Tým, že budeme hovoriť o generácii sociálnych práv. Tým, že budeme hovoriť o tom, ako sa zbaviť kapitalizmu!”, uzatvoril poslanec Ľuboš Blaha.