Bratislava 8. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Prezident Andrej Kiska v nedeľu večer odcestoval na prvú oficiálnu návštevu do Kórejskej republiky. Urobil tak na pozvanie juhokórejského prezidenta Mun Če-ina.

Ilustračné foto: Prezident SR Andrej Kiska

Prezident Kiska bude v rámci svojej návštevy rokovať so svojím juhokórejským partnerom. Počas rozhovorov sa sústredia predovšetkým na ďalší rozvoj bilaterálnych vzťahov, osobitne v hospodárskej a inovačnej oblasti.
V rámci návštevy sa prezident stretne so zástupcami významných kórejských investorov na Slovensku, bude rokovať s predstaviteľmi Kórejskej asociácie pre medzinárodný obchod a navštívi inovačné centrum Pangyo Techno Valley.
Ázijská krajina patrí medzi najvýznamnejších mimoeurópskych hospodárskych partnerov Slovenska. Takmer 100 kórejských spoločností doteraz investovalo na Slovensku asi 2,5 miliardy eur. Slovensko je pre Kórejskú republiku štvrtým najvýznamnejším exportným trhom v Európskej únii.
Kisku na ceste sprevádza okrem slovenských podnikateľov aj štátny tajomník ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec. Súčasťou delegácie je aj predseda Slovenskej akadémie vied Pavol Šajgalík.
Prezident by sa mal vrátiť na Slovensko v stredu (11.4.).
 
Príspevok Prezident Kiska odcestoval na oficiálnu návštevu Kórejskej republiky zobrazený najskôr Hlavné správy.