Bratislava 8. augusta 2018 (HSP/TK KBS/TASR/Foto:TASR-Pavol Zachar)
 
Prezident SR Andrej Kiska dnes v Prezidentskom paláci v Bratislave odovzdal menovacie dekréty štyrom rektorom vysokých škôl. Vo svojom príhovore poprial rektorom veľa energie a úspechov v ich práci pri zvyšovaní kvality pedagogickej, výskumnej a vedeckej činnosti.

Na snímke novovymenovaný rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku Jaroslav Demko (vľavo) počas vymenovania rektorov vysokých škôl prezidentom SR Andrejom Kiskom (vpravo) v Prezidentskom paláci v Bratislave 7. augusta 2018

Rektormi sa stali Samuel Abrahám z Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií, Jaroslav Demko z Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku (na snímke druhý zľava), Vladimír Hiadlovský z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a Lucia Kurilovská z Akadémie Policajného zboru v Bratislave.
“Ďakujem pánu prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi za dnešné slávnostné vymenovanie do funkcie rektora Katolíckej univerzity v Ružomberku, ktorej sa ujmem 27. augusta. Funkciu rektora vnímam ako službu, v ktorej nadviažem na to dobré po mojich predchodcoch a súčasne chcem skvalitniť úroveň vzdelávania a akademický život v srdci Slovenska. Ďakujem akademickej obci a akademickému senátu za dôveru. Funkciu rektora KU prijímam s veľkou pokorou a v očakávaní produktívnej spolupráce so všetkými zložkami univerzity,” uviedol po menovaní novovymenovaný rektor KU Jaroslav Demko.
Jaroslav Demko sa narodil v Ružomberku, pracoval na Technickej univerzite vo Zvolene. Po niekoľkoročnej praxi na pozícii manažéra životného prostredia viedol Vodárenskú spoločnosť Ružomberok. Špecializuje sa na bioenergetiku, ekológiu, environmentalistiku a ekosystémové služby. Na Pedagogickej fakulte KU je zamestnaný od roku 2011, pôsobil na Ústave transdisciplinárnych štúdií v životnom prostredí. Donedávna bol vedúcim katedry biológie a ekológie. Spolupracuje s viacerými univerzitami na Slovensku. Je tiež autorom vôbec prvého patentu na KU.
Za kandidáta na rektora KU bol zvolený 9. mája 2018. V tejto funkcii ho o pár dní na to potvrdil veľku kancelár KU Mons. Bernard Bober (16. mája 2018). Funkcie rektora sa ujme na odbobie štyroch rokov 27. augusta 2018.
 
Príspevok Prezident Kiska menoval nových rektorov, je medzi nimi aj rektor KU zobrazený najskôr Hlavné správy.