Bratislava 2. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Prezident SR Andrej Kiska dnes prijal predsedu Pápežskej rady pre napomáhanie jednoty kresťanov kardinála Kurta Kocha počas jeho pracovnej návštevy na Slovensku
Na snímke kardinál Kurt Koch

Prezident SR v úvode pripomenul svoju návštevu Vatikánu a stretnutie so Svätým otcom pápežom Františkom, ktorého vníma ako výnimočnú celosvetovú morálnu autoritu a inšpiráciu pri každodennom výkone svojho mandátu.
V rozhovore sa partneri osobitne venovali problému a príčinám rozmáhajúceho sa extrémizmu, antisemitizmu a fašizmu na Slovensku a v Európe, s ktorými sa spája pohŕdanie a podnecovanie násilia voči ľuďom iného vierovyznania, rasy, či národnosti. Konštatovali, že voči populizmu, šíriacim sa nepravdám a nenávisti sú najzraniteľnejší mladí ľudia.
Zhodli sa, že práve cirkvi a náboženské spoločenstvá majú nezastupiteľnú úlohu pri upevňovaní základných kresťanských hodnôt tolerancie, vzájomného porozumenia a pomoci ľuďom v núdzi. Je tiež na zodpovednosti politikov a iných verejne činných osôb, aby tieto hodnoty boli neoddeliteľnou súčasťou politických rozhodnutí a boli základom fungovania celej spoločnosti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.