Tisovec 4. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Branislav Caban)

Poďakovanie končiacej riaditeľke Helene Pašiakovej, 500. výročie reformácie či silnejúci extrémizmus v kraji. To sú podľa prezidenta SR Andreja Kisku dôvody, pre ktoré sa rozhodol otvoriť dnes nový školský rok na pôde Evanjelického gymnázia Tisovec (EGT) v okrese Rimavská Sobota.
Na snímke prezident SR Andrej Kiska pri príchode do Evanjelického gymnázia Tisovec (EGT) v okrese Rimavská Sobota. Víta ho bývalá riaditeľka EGT Helena Pašiaková

„Mal som obrovskú česť udeliť pani riaditeľke v roku 2016 štátne vyznamenanie. Myslím si, že všetci vedia, že úspechy tejto školy sú vo veľkej miere jej úspechmi,“ uviedol prezident na adresu riaditeľky, ktorá EGT pred 25 rokmi zakladala a až do týchto dní stála na jeho čele.
Za ďalší významný dôvod návštevy Kiska podľa vlastných slov považuje rastúci extrémizmus v kraji. O jeho príčinách diskutoval s vedením školy i mesta. „Toto je chudobný región, kde je rómska problematika silnejšia ako inde. Každý jeden politik musí mať odvahu povedať, že rómsky problém je problém. Treba sa tomu postaviť čelom a dávať návrhy na riešenie,“ zdôraznil prezident.
Ako pokračoval, extrémistom nesmieme dovoliť, aby si túto problematiku osvojili a tvrdili, že len oni majú na ňu riešenia. „Musíme mladým ľuďom vysvetľovať, že pokiaľ chceme, aby Slovensko bolo v Európskej únii, pokiaľ nechceme, aby náš štát niekto dostával vonku (z EÚ) a nanovo nám budoval hranice, a chceme slobodne cestovať, tak nesmieme voliť extrémistov. Pretože oni nás v Európe nevidia a my všetci chceme byť v modernej Európe,“ uzavrel Kiska.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.