Bratislava 10. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR – Pavol Zachar)

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt sa počas svojej dvojdňovej návštevy Slovenska rozprával s predstaviteľmi vlády a národnej federácie o rozvoji motošportu v krajine. Obsahom stretnutí bola aj bezpečnosť cestnej dopravy, čo je jeden z hlavných bodov jeho agendy, programy a projekty dopravného vzdelávania mládeže a práca s talentami motoristického športu

Na snímke zľava generálny riaditeľ Slovakia Ring Pavel Čulík, minister šškolstva, vedy, výskumu a ššportu SR Peter Plavčan, prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt, prezident Slovenskej asociácie motoristického ššportu (SAMŠ) Duššan Kobliššek počas tlačovej konferencie 10. decembra 2016 v Bratislave Na snímke zľava generálny riaditeľ Slovakia Ring Pavel Čulík, minister šškolstva, vedy, výskumu a ššportu SR Peter Plavčan, prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt, prezident Slovenskej asociácie motoristického ššportu (SAMŠ) Duššan Kobliššek počas tlačovej konferencie 10. decembra 2016 v Bratislave

Todt prišiel na Slovensko druhýkrát, v piatok a v sobotu sa zúčastnil na kongrese regiónu stredná Európa – FIA Sport Regional Congress Bratislava 2016.

“Tento kongres je veľmi dôležitý. Rozprávali sme sa o rozvoji motoristického športu, o situácii malých krajín a taktiež o bezpečnosti na cestách, čo je jedna z mojich priorít,” povedal najvyšší predstaviteľ strešnej organizácie svetového motošportu na tlačovej konferencii. V rámci kongresu sa v sobotu uskutočnilo aj odovzdávanie cien – FIA Central Europe Prize Giving 2016. Hostiteľom týchto dvoch významných podujatí je SAMŠ – Slovenská asociácia motoristického športu v spolupráci s partnermi.

“My hostíme už druhé takéto podujatie. Významné je hlavne preto, že všetci ocenení jazdci, ktorí získali najviac bodov v tomto systéme zónových pretekov, sú spokojní, že sa im dostane takejto cti. Už predchádzajúci prezident zaviedol, že sa na podujatí zúčastňuje najvyšší predstaviteľ. FIA tak ukazuje, že aj v regiónoch musí motošport rásť a to je veľmi dôležité,” povedal prezident SAMŠ Dušan Koblišek.

Todt sa počas návštevy stretol s ministrom dopravy Arpádom Érsekom, ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Petrom Plavčanom a taktiež viceprezidentom Prezídia Policajného zboru SR Ľubomírom Ábelom. “Ďakujem pánovi Todtovi, že nás navštívil. Preberali sme viacero tém. Z pohľadu môjho rezortu išlo o rozvíjanie kontaktov. Hovorili sme o bezpečnosti na cestách, o vzdelávaní a výchove mládeže a o rozvoji automobilového priemyslu,” povedal Plavčan.