Prezident Donald Trump narovinu: “Na Vianoce slávime narodenie nášho Pána a Spasiteľa”

Washington 7. decembra 2017 (HSP/LifeSiteNews/Foto: screenshot video)

Vianoce nie sú “o tom, čo máme, ale skôr o tom, kým sme. A sme Božími deťmi”, povedal americký prezident Donald Trump uplynulý štvrtok pri rozsvecovaní Národného vianočného stromčeka
Na snímke americký prezident Donald Trump s manželkou počas rozsvietenia Národného vianočného stromčeka

“Pre kresťanov je toto obdobie posvätné – je to oslava narodenia nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista. Vianočný príbeh začal pred 2000 rokmi jednou matkou, otcom a ich dieťaťom, tým najvýnimočnejším darom pre všetkých, darom z Božej lásky voči celému ľudstvu”, povedal Trump.
“Akákoľvek by bola naša viera, vieme, že narodenie Ježiša Krista a príbeh o jeho neuveriteľnom živote navždy zmenili smerovanie dejín ľudstva. Len ťažko nájsť nejaký aspekt života, ktorého by sa jeho život nedotkol. Vidíme ho v umení, hudbe, kultúre, v zákone a v našom rešpektovaní posvätnej dôstojnosti každej osoby kdekoľvek na svete”, pokračoval.
“Každým rokom si na Vianoce pripomíname, že skutočný duch Vianoc nespočíva v tom, čo máme, ale v tom, kým sme – každý jeden z nás je Božím dieťaťom”, dodal prezident.
To, že každý z nás je Božím dieťaťom, podľa Trumpa predstavuje “ten pravý zdroj radosti v tomto čase roka.”
“To je to, čo robí Vianoce šťastné a veselé”, uviedol.
Ako ďalej dodal, rozsvecovanie stromčeka nám má pripomenúť, že “všetci sme pozvaní slúžiť jeden druhému a usilovať sa o pokoj do našich sŕdc a do celého sveta.”
Prezident sa poďakoval “učiteľom, pastorom, všetkým rehoľníkom a nábožným ľuďom, ktorí nás tak veľa naučili, za ich vodcovstvo v našich komunitách a v našej spoločnosti”.
“A obzvlášť ďakujem americkým rodinám. Na Vianoce si viac ako inokedy uvedomujeme, že rodina je jadrom amerického života.”
“Preto počas týchto Vianoc prosíme o Božie požehnanie pre našu rodinu, pre náš národ a modlime sa, aby naša krajina bola miestom, kde každé dieťa bude poznať domov naplnený láskou, aby naša krajina bola spoločenstvom bohatým na nádej a národom požehnaným vierou”, dodal Trump.
“Boh vás žehnaj, a Boh žehnaj Spojeným štátom americkým. Veselé Vianoce všetkým a šťastný nový rok”, ukončil Trump svoju reč.
Trumpov prejav je príjemným osviežením po niekoľkoročnej tmárskej politickej korektnosti. Vo svojom príhovore nepoužil žiadne politicky korektné eufemizmy pre nadchádzajúce sviatky narodenia Ježiša Krista. Vlastne ešte počas predvolebnej kampane a bezprostredne po svojom zvolení uviedol: “Znova si budeme vzájomne želať Veselé Vianoce”. Tým reagoval na fakt, že za prezidentovania Baracka Obamu bol pojem Vianoce nemysliteľný, a preto sa od bývalého prezidenta americký národ dočkal len prianí ako “veselé prázdniny, či “Season´s greeting” (čo môžeme voľne preložiť ako “sezónne pozdravy”).

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)