Rio de Janeiro 8. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eraldo Peres)

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro v utorok podpísal dekrét, ktorý ľuďom uľahčí prístup k zbraniam a strelivu, informovala agentúra AP

Na snímke Jair Bolsonaro

Tento dekrét zmierni obmedzenia v oblasti dovozu zbraní zo zahraničia a takisto sa ním zvýši množstvo streliva, ktoré si jednotlivec môže kúpiť, spresňuje agentúra Reuters.

Dekrét podľa AFP “znižuje množstvo byrokracie” na trhu so zbraňami a otvára trh aj pre strelné zbrane a strelivo, ktoré boli vyrobené mimo Brazílie. Uvádza sa to v zhrnutí dekrétu, ktoré vydala kancelária prezidenta. Celý text zatiaľ nebol uverejnený.

Prezident podpísal v polovici januára dekrét, ktorý zmierňuje prísne podmienky držby strelných zbraní so zámerom zastaviť nárast kriminality. “Ľudia sa rozhodli kúpiť si strelné zbrane a muníciu a my im to nesmieme odopierať,” povedal v tejto súvislosti Bolsonaro.

Bolsonaro, ktorý zvíťazil vo voľbách v októbri minulého roka, počas predvolebnej kampane sľúbil vyzbrojiť obyvateľstvo s cieľom znovu nastoliť v krajine zákon a poriadok.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj