Prezident Bayernu Mníchov Uli Hoeness odsúdil protiruskú politiku ako obrovskú chybu

Mníchov 14. februára 2018 (HSP/rp-online.de/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)

Nemecký denník „Rheinische Post“ zverejnil niektoré myšlienky prezidenta legendárneho nemeckého futbalového klubu FC Bayern München ohľadne protiruskej kampane, ktorá traumatizuje nemeckú verejnosť.
Na snímke Uli Hoeness

Uli Hoeness si nemyslí, že by Rusko bolo výlučným vinníkom udalostí spojených s Krymom. Svoj názor prezentoval počas tradičného stretnutia s politikmi, podnikateľmi a verejne činnými osobnosťami, ktoré sa uskutočnilo v historickej budove „Ständehaus“ bývalého provinčného parlamentu pruského Porýnia (Düsseldorfer Ständehaustreff). Organizátorom podujatia bola redakcia denníka „Rheinische Post“.
„Ak sa k vám NATO približuje stále bližšie a bližšie, bol by som zvedavý ako by ste reagovali“, položil Uli Hoeness otázku prítomným účastníkom besedy. Jeho názor na tento problém je veľmi blízky postoju bývalého nemeckého kancelára Gerharda Schrödera, ktorý sa taktiež veľmi kriticky vyjadruje k protiruským sankciám.
„Nemci sa dopúšťajú obrovskej chyby tým, že neustále útočia na Rusov“ – vyhlásil Uli Hoeness. „Bolo by oveľa lepšie ak by sme spolupracovali“, myslí si uznávaný prezident FC Bayern Mníchov. Sankcie a kritika Ruska podľa jeho mienky nič nepriniesli. „Krajinu ako Rusko nemôžete riadiť ako demokraciu v Nemecku“, konštatoval Uli Hoeness.
Gabriel Gačko

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.