Prezident Andrej Kiska poslal sústrastný telegram Vladimirovi Putinovi

Bratislava 26. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-MTI/Tamas Kovacs)

Andrej Kiska vo svojom mene vyjadril hlbokú a úprimnú sústrasť celej krajine i rodinám zosnulých

Prezident SR Andrej Kiska zaslal v súvislosti s leteckým nešťastím v Soči ešte v nedeľu (25.12.) sústrastný telegram ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Vo svojom mene vyjadril hlbokú a úprimnú sústrasť celej krajine i rodinám zosnulých. “Vyjadrujem Vám a rodinám zosnulých moju úprimnú sústrasť v súvislosti s tragickým pádom vojenského lietadla, pri ktorom vyhasli životy občanov Vašej krajiny,” napísal prezident. TASR o tom dnes informoval poradca prezidenta pre komunikáciu Roman Krpelan.

Na snímke slovenský prezident Andrej KiskaNa snímke slovenský prezident Andrej Kiska

Pád ruského lietadla do vôd Čierneho mora v nedeľu (25.12.) nadránom si vyžiadal 92 obetí. Medzi pasažiermi sa nachádzali desiatky spevákov ruského svetoznámeho armádneho súboru Alexandrovovci vrátane vedúceho Valerija Chalilova, ale aj novinári a vojaci.

Ruská Federálna bezpečnostná služba dnes informovala, že hlavnými pracovnými verziami príčin pádu lietadla ministerstva obrany je “prítomnosť cudzích predmetov v motore, zlá kvalita paliva, ktorá mohla viesť k strate výkonu a zlyhaniu motorov, chyba pilota a technická porucha lietadla.” FSB súčasne oznámila, že nateraz neboli zistené žiadne príznaky či fakty o tom, že na palube lietadla sa odohral teroristický útok alebo diverzia.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.