Prezident Andrej Kiska je dnes na oficiálnej návšteve Budapešti

Budapešť/Bratislava 5. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-MTI/Tamas Kovacs)

Prezident Kiska stretne aj so slovenskými krajanmi

Prezident SR Andrej Kiska absolvuje dnes recipročnú oficiálnu návštevu Maďarska na pozvanie tamojšieho prezidenta Jánosa Ádera.

Slovenský prezident Andrej Kiska (vpravo) a maďarský prezident János Áder si podávajú ruky počas stretnutia v priestoroch prezidentského paláca v Budapešti 5. decembra 2016Slovenský prezident Andrej Kiska (vpravo) a maďarský prezident János Áder si podávajú ruky počas stretnutia v priestoroch prezidentského paláca v Budapešti 5. decembra 2016

Okrem rokovania s maďarským partnerom sa najvyšší ústavný činiteľ SR stretne v Budapešti aj s predsedom parlamentu Lászlóom Kövérom a s predsedom vlády Viktorom Orbánom.

V rámci programu návštevy sa Kiska stretne aj so slovenskými krajanmi a navštívi školu s vyučovacím jazykom slovenským v Budapešti.

Na ceste Kisku sprevádza štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.

Maďarský prezident Áder oficiálne navštívil SR 10. decembra 2014. “Aktuálny hospodársky rozvoj a vzťahy medzi Maďarskom a Slovenskom by mohli byť príkladom pre iné štáty,” povedal vtedy po rokovaní s Kiskom.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.