Moskva 10. júna 2019 (HSP/MZV/Foto: Slovenský inštitút)

V kinosále Slovenského inštitútu sa 5. júna 2019 konala prezentácia knihy mladých talentovaných spisovateliek Zuzany Palovičovej a Gabriely Bereghazyovej pod názvom Slovensko – legenda lipy. Leitmotívom celej prezentácie bola práve lipa a návštevníci sa mohli veľa naučiť o tradíciách a mytológii spojenej s týmto stromom, ktorý bol posvätný nielen pre starých Slovanov, ale aj pre Germánov, Rimanov a Grékov.

Ilustračné foto

Autorky nielen zaujímavo porozprávali o hlavných míľnikoch dejín Slovanov a Slovákov v celoeurópskom kontexte, ale aj o svojom príbehu „návratu“ na Slovensko ako aj o vzniku myšlienky napísať túto knihu. V súčasnosti je kniha vydaná v anglickom a slovenskom jazyku, ale v blízkej budúcnosti sa pripravuje v ruštine, ako aj preklady do čínštiny a taliančiny.

Riaditeľka Slovenského inštitútu Soňa Hanzlovičová vyjadrila nádej, že prezentácia knihy v ruskom jazyku, ktorá bude samozrejme bližšia ruským čitateľom, sa bude tak isto konať v Slovenskom inštitúte. Spisovateľky majú nádej, že ich kniha nebude reprezentovať len príbeh Slovákov, ale aj všetkých Slovanov po celom svete.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj