Myjava 2. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Trenčíne)
 
V utorok (1.5.) v podvečerných hodinách došlo v Myjave, časti Turá – Lúka, k dopravnej nehode kultivátora, pri ktorej utrpel ťažké zranenie jeho vodič, spolujazdec mal ľahšie zranenie. TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trenčíne Elena Antalová.

Prevrátený kultivátor

K udalosti boli vyslaní štyria príslušníci HaZZ z Myjavy s jedným zásahovým vozidlom. “Po príchode na miesto nehody bola ťažko zranená osoba už v starostlivosti privolaných záchranárov, uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranárskeho zboru v Trenčíne Marián Petrík.
Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti, na postihnutom vozidle vykonali protipožiarne opatrenia a následne asistovali zdravotníkom pri transporte. “Pri udalosti došlo k úniku prevádzkových kvapalín, ktoré hasiči zachytili prostredníctvom absorpčnej látky. Následne miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície,” doplnil hovorca.
K dopravnej nehode došlo pravdepodobne tak, že 75-ročný Ján sa plne nevenoval vedeniu kultivátora, prešiel s ním vľavo, kde zišiel z cesty do trávnatého porastu a prevrátil sa s ním na pravý bok. “V dôsledku toho utrpel ťažké zranenie, jeho rovnako starý spolujazdec mal ľahšie zranenie. Vodičovi odobrali v nemocnici krv, aby sa zistilo, či pred jazdou požil, alebo nepožil alkoholické nápoje,” doplnila Antalová.
Dopravnú nehodu vyšetrujú novomestskí dopravní policajti.
 
Príspevok Prevrátený kultivátor spôsobil vodičovi ťažké zranenie zobrazený najskôr Hlavné správy.