Bratislava 20. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Havran)

Mužstvo nováčika najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2019/2020 FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa povedie z pozície hlavného trénera Ján Rosinský. Šesťdesiatsedemročný odborník nahradil na tomto poste Milana Nemca, ktorý rezignoval zo zdravotných dôvodov

Na snímke Ján Rosinský

“V Žiari nad Hronom som zanechal nejakú stopu a chcel by som v nej pokračovať, nadviazať na ňu a spolu s celým realizačným tímom, hráčskym kádrom a funkcionármi pomôcť Pohroniu dosiahnuť dobré výsledky,” uviedol Rosinský prostredníctvom videa na oficiálnom facebookovom profile klubu.

V minulosti už klub zo Žiaru nad Hronom viedol v sezóne 2008/2009. Mužstvo vtedy vyhralo jesennú časť III. ligy, ale pre odchod sponzorov z dôvodu hospodárskej krízy sa pre finančné dôvody muselo odhlásiť zo súťaže. “Presvedčili ma priatelia aj taká nostalgia, keďže je to 10 rokov odvtedy, čo som v Žiari nad Hronom skončil. Je to ´comeback´, ktorý by mohol niečo priniesť,” dodal.

Niekdajšiemu ligovému hráčovi bude asistovať Rastislav Urgela. “Samozrejme, poznáme sa. Rasťa som skúšal na záverečných skúškach UEFA. V tomto smere ho poznám dokonale. Tiež som mu prednášal na UEFA PRO licencii. Myslím si, že to môže byť dobrá spolupráca. Rasťo je fundovaný tréner, o čom svedčia aj výsledky, ktoré spolu s Milanom Nemcom dosiahli,” poznamenal Rosinský, ktorého v Žiari nad Hronom milo prekvapila klubová infraštruktúra.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj