Poprad 10. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

V Pieninách sa plánujú investície do zlepšenia dopravnej infraštruktúry za 3,5 milióna eur, Prešovský samosprávny kraj tam chce zrekonštruovať viaceré kľúčové úseky

Ilustračné foto

„Sme v procese verejného obstarávania, pred podpisom zmluvy s úspešným uchádzačom v projekte druhej etapy Modernizácie Pieninského národného parku. Rekonštruovať budeme úseky ciest Veľký Lipník – Červený kláštor – Spišská Stará Ves a horský priechod Magura. Ide o takmer 22 kilometrov ciest za zhruba 3,5 milióna eur,” konkretizoval riaditeľ Správy ciest PSK Marcel Horváth.

Kraj tiež požiadal o nenávratný finančný príspevok z programu cezhraničnej spolupráce Slovensko – Poľsko Interreg na rekonštrukciu úseku cesty Hniezdne – Kamienka pri vstupe do Pienin. Projektová žiadosť je už pripravená na podanie v prvej polovici septembra tohto roka.

Ďalšou novinkou je investičný zámer v obci Lesnica v okrese Stará Ľubovňa. „Ide o rozšírenie cesty vedúcej z výstupišťa pltí smerom do obce, ktorá v súčasnosti nespĺňa parametre cesty III. triedy. Uvedomujeme si, že kvalitná infraštruktúra je pre rozvoj turizmu v tomto regióne nevyhnutná,” uviedol predseda PSK Milan Majerský, podľa ktorého chce kraj investíciami zlepšiť prístup do turisticky cenného územia. „Som rád, že rokovania s vedením PSK priniesli svoje ovocie. Myslím si, že Pieninský národný park si zaslúži pozornosť nielen kraja, ale aj samotnej vlády,” doplnil starosta Lesnice Ján Gondek.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj