Prešov 9. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Na Višňovej ulici v Prešove pribudlo 69 nových parkovacích miest. Ide o lokalitu na najväčšom prešovskom Sídlisku Sekčov, kde je tlak zo strany občanov na vznik nových parkovísk. Vodiči si môžu vybrať kolmé aj pozdĺžne parkovanie. Doteraz svoje vozidlá nechávali stáť na ceste alebo v časti určenej ako zastávky mestskej hromadnej dopravy, čo brzdilo plynulosť dopravy. Prešovská radnica sa zaviazala, že v tomto roku postaví vyše 1900 parkovacích miest. Informoval o tom tlačový referent mesta Milan Grejták.
Ilustračné foto

Stavbu v hodnote vyše 26.500 eur zrealizovala spoločnosť CMR vo výrazne skrátenom termíne oproti pôvodne dohodnutému času. Ešte v priebehu jesenných mesiacov, kedy sú na to vhodné klimatické podmienky, vysadia okolo parkoviska 18 nových stromov.
Grejták doplnil, že ďalšie parkovacie plochy boli nedávno skolaudované na uliciach Veselá, kde pribudlo 12 parkovacích miest v náklade 9181 eur, a tiež na ulici Alexandra Matušku, kde mesto investovalo do 19 parkovacích miest 20.920 eur.
Mesto Prešov má spracovanú projektovú dokumentáciu na 1905 parkovacích plôch, pričom 1383 bude novobudovaných, pri ostatných pôjde o rekonštrukciu. Celkovo je v tomto roku v procese prípravy, samotnej realizácie alebo dokončených 63 takýchto stavieb vo všetkých mestských častiach. V prešovskom rozpočte je na budovanie parkovísk v tomto roku vyčlenených 2,4 milióna eur.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.