Prešov: Mladistvý čelí obžalobe z vraždy spáchanej trýznivým spôsobom

Prešov 20. júna 2017  (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Na Okresnom súde v Prešove sa dnes konalo hlavné pojednávanie s mladistvým, v čase spáchania skutku iba 16-ročným mladíkom, ktorý je obžalovaný z vraždy
Ako informovala TASR hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová, „krajský prokurátor v Prešove podal Okresnému súdu Prešov na obvineného obžalobu pre obzvlášť závažný zločin vraždy spáchaný závažnejším spôsobom konania a to trýznivým spôsobom,“ konkretizovala hovorkyňa.
Ilustračné foto

Sudca nariadil hlavné pojednávanie na celý tento týždeň do 23. júna. „V prvé dva pojednávacie dni súd v rámci dokazovania vypočul obžalovaného a svedkov podľa návrhu obžaloby a obhajoby. Ďalej sa predpokladá výsluch znalcov z odborov zdravotníctvo, farmácia a psychológia,“ uviedla Petrufová.
Obžalovaný pred senátom vypovedal, že prvý na neho zaútočil nožom nebohý Rastislav. Potom si na nič nepamätá a na inkriminovaný čas, kedy malo dôjsť k vražde, má výpadok pamäte.
K skutku došlo 25. septembra minulého roka v katastri obce Župčany v okrese Prešov, odkiaľ pochádza obžalovaný. Obeťou sa stal 43-ročný Rastislav zo Spišských Vlách. Podľa informácií, ktoré poskytol médiám vlani 11. októbra riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Dušan Sabol, motívom mal byť sexuálny styk. Obeť s údajným vrahom sa kontaktovala prostredníctvom sociálnych sietí. Išlo o ich prvé vzájomné stretnutie a netvorili spolu žiaden pár.
Zavraždený mal na tele 27 bodno-rezných rán. Podľa polície mladík po skutku odišiel z miesta činu na vozidle obete. Po ceste sa na viacerých miestach zbavil odevných zvrškov a vecí zavraždeného a odhodil aj svoje oblečenie, na ktorom bola krv nebohého. Auto zaparkoval na málo frekventovanom mieste v obci. Mŕtvolu muža našiel o niekoľko hodín po vražde mladý manželský pár z obce. Obžalovanému hrozí za brutálnu vraždu sedem- až 15-ročný trest.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)