Scunthorpe 2. apríla 2019 (HSP/Foto:Instagram-Xsara-jade Sanderson)
 
Devätnásťročnej Xsare Sandersonovej z Scunthorpe bol v minulom roku diagnostikovaný Hodgkinov lymfóm vo štvrtom štádiu a lekári jej dávali maximálne len pár týždňov života. Sandersonová si preto chcela splniť posledné želanie v podobe honosného pohrebu a vyzbierala na neho 3000 libier. Ako sa ale neskôr ukázalo Xsare sa podarilo vyliečiť a teraz sa ospravedlňuje darcom za to, že prežila. Informáciu priniesol The Mirror

Po absolvovaní prvých dávok chemoterapie sa Xsara rozhodla v liečbe nepokračovať, hoci ju lekári varovali, že jej ostane len pár dní života. Podľa mnohých z jej okolia bolo toto rozhodnutie sebecké.
Jeden z jej priateľov nakoniec založil stránku GoFundMe, aby zabezpečil, že Xsara bude mať pohreb, ktorý plánovala. Spolu sa im podarilo za dva mesiace vyzbierať 3 130 libier.
Neskôr však prišla prekvapivá správa. Lekári Xsare oznámili, že nádor zmizol.
Xsara uviedla, že cíti, že v živote dostala druhú šancu, a preto sa rozhodla získať vzdelanie opatrovateľky.
Najskôr sa ale rozhodla vrátiť peniaze darcom. “Snáď sa na mňa nehneváte, že som rakovinu porazila, rada by som peniaze vrátila, ja som totiž neumrela,” odkázala darcom, ktorí ale tvrdia, že svoje peniaze späť nechcú.
„Teraz musím začať premýšľať o mojom živote, čo je naozaj zvláštne. Plánoval som pohreb a teraz plánujem zvyšok môjho života,” uviedla.
Jej mama Stephanie Sandersonová povedala, že Xsara teraz prešla z plánovania vlastného pohrebu do plánovania zvyšku svojho života. Podľa Stephanie je to ten „najúžasnejší pocit na svete“.
Časť peňazí sa Sandersonová rozhodla venovať klinike, na ktorej sa liečila a časť použila na vodičský kurz.
„Dúfam, že sa čoskoro dostanem do práce, rada by som bola opatrovateľkou. Chcela by som pomáhať ľuďom. Som vďačná všetkým, čo mi pomohli a rada by som to nejako vrátila späť,” vysvetlila.
 
Príspevok “Prepáčte, nakoniec som nezomrela,” ospravedlňovala sa vyliečená žena darcom zobrazený najskôr Hlavné správy.