Moskva 5. júna 2018 (HSP/slovodel.com/srspol.sk /Foto: Screenshot YouTube)
 
Do otvorenia Moskovského medzinárodného autosalónu 2018 zostali menej ako tri mesiace. Kým milovníci automobilov diskutujú o tom, čo nové sa objaví na tomto podujatí, do siete sa dostali snímky, z ktorých je zrejmé, že sa tu ukáže aj 15 nových aut LADA.

Ilustračné foto

Vista News uvádza, že návštevníci toho roku uvidia päť verzií LADA Granta FL: sedan, hatchback, liftback, univerzálne SW i SW Cross. Predstavená bude aj LADA Vesta vo verziách univerzál, sedan a cross. Zatiaľ sa však nevie, či verzia sedan bude do začiatku podujatia dokončená. Ak nie, tak auto bude predstavené so zatvorenými dvermi a zatemnenými sklami.
Moskovský autosalón sa stane premiérou terénneho vozidla LADA 4×4 FL s trojdverovou a štvordverovou kabínou, ďalej LADA Largus FL v prevedení SW a SW Cross. Odprezentovaný bude aj sériový variant aj sériový variant modelu LADA XRaY Cross, ktorý je predurčený na jazdu po nerovnom povrchu a po barinách.
Na tomto najväčšou automobilovom podujatí sa určite objavia vozy ôsmich výrobcov, medzi nimi AvtoVAZ, Renault, Ravon a Geely. Novinky Volkswagenu nebudú vystavené v pavilónoch, ale na parkovisku centra.
Moskovský medzinárodný automobilový salón sa bude konať od 29. augusta až do 9. septembra 2018.
 
Príspevok Premiéra „AvtoVAZu“: 15 nových aut Lada predstavia na autosalóne v Moskve zobrazený najskôr Hlavné správy.