Trebišov 9. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)

Spoločnosť Schur Flexibles Moneta, s. r. o., v Trebišove, ktorá pôsobí v polygrafickom priemysle, rozširuje výrobnú kapacitu a technologické vybavenie. V nadväznosti na investíciu v objeme dva milióny eur začala firma tento rok s prijímaním nových zamestnancov. Celkovo by malo pribudnúť zhruba 65 nových pracovníkov, pričom firma sa uchádza o vládne investičné stimuly na úrovni 900.000 eur.

Na snímke druhý sprava premiér Robert Fico s generálnym riaditeľom spoločnosti Schur Flexibles Moneta Maiom Freisslom (tretí sprava) a vľavo primátor mesta Trebišov Marek Čižmár pri prehliadke výrobyNa snímke druhý sprava premiér Robert Fico s generálnym riaditeľom spoločnosti Schur Flexibles Moneta Maiom Freisslom (tretí sprava) a vľavo primátor mesta Trebišov Marek Čižmár pri prehliadke výroby

Spoločnosť dnes navštívil premiér Robert Fico (Smer-SD) a minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD). “Je podaná žiadosť o investičný stimul, ktorú teraz prehodnocujeme a ja predpokladám, že začiatkom roku 2017 o tejto žiadosti bude aj rozhodnuté. Pokiaľ budú splnené všetky požiadavky, nevidíme dôvod, prečo by sme tejto spoločnosti nevyšli v ústrety tak, ako to robíme aj v iných prípadoch,” povedal Fico.

Premiér ocenil, že ide o špecializovanú výrobu a prácu s vysokou pridanou hodnotou, o čom svedčí aj výška ponúkanej mzdy. Podľa vedenia firmy dosahuje priemerná výška hrubej mzdy prijímaných pracovníkov 1270 eur.

Spoločnosť vyrába mimoriadne tenké baliace materiály, používané napríklad pre cukrovinky. Export do zahraničia vrátane Ameriky a Kazachstanu tvorí podľa generálneho riaditeľa firmy Maria Freissla 90 % produkcie. Použitá dvojmiliónová investícia zahŕňala nové pozemky a sklady, nákup tlačiarenského stroja či zariadenia pre lamináciu a rezanie. V súčasnosti má firma 90 pracovníkov vrátane prvých nových zamestnancov. Celkový počet by mal narásť na zhruba 140 ľudí.

Firma, ktorá je súčasťou skupiny Schur Flexibles Group so sídlom v Rakúsku, v rámci náboru nových pracovníkov začala spoluprácu s miestnou strednou odbornou školou. Do budúcna by privítala otvorenie nového študijného odboru polygraf – tlačiar.

Premiér Fico sa v Trebišove stretol so študentmi gymnázia, a keďže ide o región s pomerne vysokou nezamestnanosťou, aj s vedením a zamestnancami úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. “Zamestnanci nám ukazovali storaké spôsoby zneužívania sociálneho systému. Bolo to pre nás mimoriadne motivačné a opäť sa potvrdzuje, že kto si chce nájsť prácu, tak si ju nájde,” konštatoval.