Bratislava 18. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Predseda vlády SR Robert Fico požiadal prezidenta Andreja Kisku, aby ľuďom, ktorí sa najviac pričinili o zvládnutie slovenského predsedníctva v Rade EÚ, udelil štátne vyznamenanie

Podľa premiérových slov jeho žiadosť odmietol. Dnes na oficiálnom ukončení predsedníctva o tom informoval premiér Robert Fico, pričom predsedníctvo označil za úspešné.

Na snímke predseda vládnej strany Smer-SD a predseda vlády SR Robert FicoNa snímke predseda vládnej strany Smer-SD a predseda vlády SR Robert Fico

“Bol som presvedčený, že takou najvhodnejšou príležitosťou, kde prvýkrát budeme môcť poďakovať za zvládnutie slovenského predsedníctva, mohli byť udalosti spojené s odovzdávaním štátnych vyznamenaní. Nie je žiadne tajomstvo, že som požiadal pána prezidenta, aby ľuďom, ktorí sa najviac pričinili o zvládnuté slovenské predsedníctvo, udelil štátne vyznamenanie, čo bolo dosť razantne odmietnuté. Mrzí ma v tejto súvislosti, že iné podujatie, ktoré sa tiež začína na “P” a nebolo to predsedníctvo, dostalo štátne vyznamenanie. A taká významná udalosť, ako je šesť mesiacov regulovania procesov v EÚ, bola opomenutá,” informoval .

Štátne vyznamenania udelil 9. januára prezident SR Andrej Kiska 20 osobnostiam pri príležitosti štátneho sviatku Dňa vzniku Slovenskej republiky. Okrem iných ocenil prezident Radom Ľudovíta Štúra II. triedy Michala Kaščáka, organizátora festivalu Pohoda, za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie, ochranu ľudských práv a slobôd a o rozvoj kultúry a tiež Michala Kocába.

Viac si o téme môžete prečítať TU a TU.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.