Atény 29. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petros Giannakouris)
 
Grécka vláda premiéra Alexisa Tsiprasa prešla v utorok limitovanou rekonštrukciou, ktorá sa dotkla predovšetkým personálneho obsadenia niekoľkých postov viceministrov.

Na snímke grécky premiér Alexis Tsipras

Ministri na čele kľúčových rezortov Tsiprasovho kabinetu zostali vo funkciách. Politickí analytici sa domnievajú, že ide o akýsi symbolický nový začiatok v súvislosti s perspektívami, pred ktorými stojí krajina po skončení reštriktívnych úsporných programov.
Za najdôležitejší signál pre finančné trhy považujú komentátori zhodne to, že na čele rezortu financií zostal Euklidis Tsakalotos, s ktorého menom sa spájajú reformy i úsporná politika. Tsipras tak vyslal signál, že mieni pokračovať vo finančnej politike, na ktorej sa dohodol s veriteľmi, poznamenala tlačová agentúra DPA.
Grécko v roku 2010 zachránil pred bankrotom balík medzinárodnej finančnej pomoci. Veritelia z členských krajín eurozóny a Medzinárodný menový fond (MMF) však výmenou za ňu prinútili krajinu k drastickým zníženiam výdavkov, ktoré zvýšili úroveň chudoby a nezamestnanosti v krajine.
 
Príspevok Premiér Tsipras rekonštruoval svoj kabinet, avšak iba nepodstatne zobrazený najskôr Hlavné správy.