Bratislava 29. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Štát možno na budúci rok nebude musieť poslať Sociálnej poisťovni (SP) ani cent. V minulosti pritom na dôchodky doplácal. Vývoj na trhu práce sa však zlepšil. Hovoril to premiér Peter Pellegrini v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy, kde opätovne obhajoval zámer ústavne zastropovať dôchodkový vek

Na snímke premiér Peter Pellegrini

“Je to správne rozhodnutie. Ľudia sa narobia ako kone, a potom majú právo si oddýchnuť. Netreba z toho robiť strašiaka,” vyhlásil predseda vlády. Verí, že pre opatrenie nájde jeho kabinet v parlamente dostatočnú podporu. “Ľudia musia vedieť, kedy pôjdu do dôchodku. Nie že pôjdeme po odchode do dôchodku rovno na cintorín,” podotkol.
Pellegrini sa v diskusii RTVS Sobotné dialógy dotkol aj témy vojenskej, bezpečnostnej a obrannej stratégie, s ktorou má problém koaličný partner SNS. Dôvodom je definícia Ruska ako hrozby. “Musíme si ctiť názory koaličných partnerov a reflektovať na ne,” uviedol Pellegrini, ktorý sa o problematike chce radiť s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom (nom. Smeru-SD).
Zdôraznil, že viac ho ale zaujíma stav našej armády. “Dôležité je, že naša armáda vie, čo má robiť, aby sa zvýšila obranyschopnosť. Mňa zaujíma, v akom stave je armáda a nie to, či niekde pendluje nejaký dokument,” doplnil s tým, že je na parlamente, ako sa s materiálom vysporiada.
 
Príspevok Premiér: Štát možno budúci rok nebude musieť poslať SP ani cent zobrazený najskôr Hlavné správy.