Bratislava 28. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) vyhlasuje, že v politike nikdy nemožno nič vylúčiť, je však pripravený vykonávať službu na poste premiéra až do riadnych volieb do roku 2020

Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD)

Povedal to poslancom počas parlamentnej Hodiny otázok, keď na podnet Jána Kvorku (Smer-SD) bilancoval svoje ročné pôsobenie na čele kabinetu. Ešte minulý víkend sa pritom v koalícii skloňovali predčasné voľby najmä z dôvodu sporu okolo finančnej pomoci od USA.
“Do funkcie som nastupoval s mottom: ‘Je mi cťou robiť to pre vás a pre naše Slovensko.’ Vláda si bola vedomá existencie silných tendencií zneužiť požiadavky ľudí. Do vratkého kresla predsedu vlády som nastúpil s vedomím potreby adekvátnej sebareflexie. Od začiatku som sa sústredil na obnovenie zahraničnopolitického renomé Slovenska a proces obnovy dôvery verejnosti v štát,” povedal na margo udalostí, ktoré nastali po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Pellegrini uznáva, že jasnou prioritou spoločnosti bolo čo najskoršie vyšetrenie tejto vraždy. “Úlohou vlády bolo vytvoriť na to čo najlepšie podmienky. Dnes verejnosť vidí reálne výsledky a to, že nikomu nepomôžu ani známosti na najvyšších miestach,” povedal.
Okrem týchto udalostí spomenul, že počas jeho pôsobenia sa zintenzívnila práca vo viacerých rezortoch. “Spojili sme zodpovednú fiškálnu politiku a výrazné sociálne opatrenia, schválili sme vyrovnaný rozpočet, vzrástla minimálna mzda, nezamestnanosť klesla na historické minimá, vzrástli platy štátnych zamestnancov. A môžeme byť právom hrdí na to, akému rešpektu sa teší SR aj v zahraničí,” dodal premiér.
 
Príspevok Premiér: Som pripravený zastávať svoj post až do roku 2020 zobrazený najskôr Hlavné správy.