Bratislava/Rím 18. novembra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)
 
Taliansko na pozvanie predsedu tamojšej vlády Giuseppeho Conteho navštívi premiér Peter Pellegrini. Návšteva sa uskutoční v stredu a vo štvrtok 21. a 22. novembra 

Na snímke Peter Pellegrini

Ako sa uvádza v materiáli, ktorý čaká na prerokovanie vládou, okrem rokovania s Contem Pellegrini položí veniec na Oltár vlasti (Vittoriano) a navštívi veliteľstvo operácie Eunavfor Med Sophia.
Témami rokovania budú bilaterálne slovensko-talianske vzťahy vrátane spolupráce v oblasti obchodu a investícií, aktuálne európske a medzinárodnopolitické otázky. Vzhľadom na nadchádzajúce predsedníctvo Slovenska v Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktoré prevezme v januári po Taliansku, bude pozornosť venovaná aj pokračovaniu spolupráce v rámci predsedníckej Trojky OBSE.
Prvá oficiálna návšteva predsedu vlády SR Pellegriniho v Talianskej republike sa uskutoční v roku, kedy si pripomíname 25. výročie diplomatických vzťahov medzi Slovenskou republikou a Talianskou republikou a 100. výročie vzniku Československa, pri ktorom dôležitú úlohu zohralo aj Taliansko.
 
Príspevok Premiér Pellegrini navštívi v Taliansku aj veliteľstvo námornej operácie zobrazený najskôr Hlavné správy.