Bratislava 27. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Tomáš Halász)

Premiéri Česka, Maďarska a Poľska poverili premiéra Fica rokovaniami s Junckerom minulý týždeň
Dvojaká kvalita produktov v rámci Európskej únie bude témou jednodňovej pracovnej cesty, na ktorú dnes do Bruselu odcestoval premiér Robert Fico (Smer-SD). V belgickej metropole sa v tejto súvislosti stretne s viacerými predstaviteľmi EÚ.
Na snímke slovenský premiér Robert Fico

Na rokovaní s predsedom Európskej komisie (EK) Jeanom-Claudeom Junckerom bude Fico aj v mene Vyšehradskej štvorky (V4) diskutovať o dvojakej kvalite potravín a možných opatreniach, ktoré by mohla komisia v tejto oblasti prijať.
O problematike bude slovenský premiér neskôr počas dňa rokovať aj s eurokomisárkou pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věrou Jourovou. V Bruseli Fico absolvuje aj stretnutie s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom.
Premiéri Česka, Maďarska a Poľska poverili Fica rokovaniami s Junckerom minulý týždeň (19.7.). Bohuslav Sobotka, Viktor Orbán, Beata Szydlová a Fico sa vtedy stretli v Budapešti na rokovaniach V4 s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom.
“Budem veľmi razantne žiadať v mene V4 predsedu EK, aby komisia pristúpila urýchlene k zmenám príslušnej legislatívy, pretože toto sú neférové praktiky, ktoré nás poškodzujú a ktoré predovšetkým vyvolávajú veľkú mieru nedôvery a nevôle medzi našimi občanmi,” vyhlásil v Budapešti Fico.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.