Premiér Netanjahu slávnostne otvoril novú výstavbu v Predjordánsku

Tel Aviv 3. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI/Balazs Mohai)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa dnes zúčastnil na slávnostnom položení základného kameňa pre výstavbu 1100 nových bytov pre ortodoxnú židovskú komunitu na západnom brehu Jordánu.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Byty budú súčasťou nového sídliska v osade Beitar Illit. Netanjahu uviedol, že jeho vláda bude aj naďalej podporovať osídľovanie v Izraeli, a zdôraznil, že žiadna vláda nepodnikla preň viac ako tá jeho.
Povedal, že podporuje založenie demilitarizovaného palestínskeho štátu a oficiálne zastáva tento postoj. Podľa správy izraelského vojenského rozhlasu však Cachi Hanegbi, Netanjahuov spojenec zo strany Likud, uviedol, že premiér sa už dávno vzdialil od riešenia na princípe dvoch štátov.
Hovorca palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása odsúdil slávnostné položenie základného kameňa ako “deštruktívne pre riešenie na princípe dvoch štátov”. Hovorca Nábil Abú Rudajná vyzval na zásah Spojené štáty a povedal, že Netanjahuove činy maria snahy amerického prezidenta Donalda Trumpa na vyriešenie konfliktu a mohli by vyvolať “vážne následky” a nové napätia.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.