Bratislava 4. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Nesmieme zabúdať na to, kto nás oslobodil a za akých podmienok. Vyhlásil to dnes premiér Robert Fico (Smer-SD), ktorý na bratislavskom Slavíne položil veniec pri príležitosti 72. výročia oslobodenia Bratislavy.

Na snímke predseda vlády SR Robert Fico položil veniec k pamätníku na Slavíne pri príležitosti 72. výročia ukončenia bojov o hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislavu

Mladí ľudia majú podľa Fica veľmi skreslené informácie a často vidia rôzne filmy, ktoré ich mýlia. “Môže sa zdať, že od roku, kedy bola Bratislava oslobodená uplynulo veľa rokov, ale fakt je ten, že by bola obrovská chyba, keby sme na týchto ľudí zabudli. Ja chcem poďakovať všetkým, či to boli vojaci Červenej armády, či to boli Rumuni a ďalší, ktorí sa zúčastnili na oslobodení Bratislavy,” povedal premiér.

Na snímke sprava minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná, minister obrany SR Peter Gajdoš a predseda vlády SR Robert Fico počas kladenia venca k pamätníku na Slavíne pri príležitosti 72. výročia ukončenia bojov o hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislavu

Spolu s Ficom prišli k pamätníku aj minister obrany Peter Gajdoš (nominant SNS), minister práce Ján Richter (Smer-SD), minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS), ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS) i mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku Alexej Leonidovič Fedotov.

V bojoch o Bratislavu zahynulo 742 sovietskych, 470 nemeckých a maďarských vojakov a 121 civilistov. Počas bojov zhorelo a bolo poškodených viacero budov, ale oproti iným zničeným mestám neboli tieto škody také výrazné. Posledné boje definitívne utíchli 4. apríla 1945 vo večerných hodinách.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.