Bratislava 6. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Olivier Matthys)

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) dôrazne odmieta mediálne hry týkajúce sa uznesenia o nesúhlase s návrhom opozície na odvolanie ministra práce Jána Richtera (Smer-SD), ktorých cieľom je destabilizovať vládnu koalíciu. TASR o tom informovala jeho hovorkyňa Beatrice Szabóová.
Na snímke premiér Robert Fico

“Na dnešnom rokovaní vlády ma pred hlasovaním o uznesení týkajúcom sa ministra Jána Richtera (Smer-SD) požiadala ministerka Gabriela Matečná o možnosť nezúčastniť sa na tomto hlasovaní spolu s ministrom Petrom Gajdošom (obaja nominanti SNS). Túto požiadavku som rešpektoval a vzal som na vedomie, že ministri za Smer-SD a Most-Híd uznesenie konsenzuálne schválili,” uviedol.
Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) dnes po rokovaní vlády uviedol, že uznesenie prijala vláda jednomyseľne. Matečná pred rokovaním vlády uviedla, že ministri za SNS tam idú s dohodou, že sa zdržia hlasovania.
V dnes schválenom stanovisku vláda konštatuje, že návrh opozície na vyslovenie nedôvery ministrovi práce je neodôvodnený. Obvinenia na jeho adresu nie sú podopreté relevantnými argumentmi, na mnohých miestach sú uvádzané zavádzajúce a nepravdivé skutočnosti a konštatovania, ktoré sú v rozpore s preukázateľnými údajmi. S návrhom opozície preto nesúhlasí a považuje ho za účelový.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.