Valletta 1. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)

Premiér Malty, ktorá tento polrok predsedá Európskej únii, dnes vyhlásil predčasné parlamentné voľby. Uskutočnia sa 3. júna, teda rok pred skončením terajšieho mandátu.
Podľa agentúry Reuters tým Joseph Muscat reagoval na obvinenia prominentného blogera na adresu svojej manželky.
Na snímke Joseph Muscat

“Každý vie o útokoch, ktoré v niekoľkých uplynulých dňoch smerovali na mňa a moju rodinu. Nemám sa čoho báť, pretože pravda je na mojej strane a som čistý,” povedal dnes Muscat o obvineniach z korupcie, ktoré označil za klamstvá.
“Mojou povinnosťou však nie je iba chrániť seba, ale tiež chrániť svoju krajinu. Nebudem tolerovať situáciu, v ktorej v dôsledku neistoty miznú pracovné miesta. Nemôžeme dovoliť neistote, aby spomalila rytmus maltského ekonomického zázraku,” citovala ho tlačová agentúra Reuters.
“Ešte dnes poprosím prezidenta o rozpustenie parlamentu,” povedal na prvomájovom mítingu svojej Maltskej strany práce (PL) premiér.
Muscat sa dostal do funkcie po voľbách v roku 2013, v ktorých jeho labouristická strana získala silnú väčšinu. Prieskumy verejnej mienky v dvoch denníkoch ukázali, že v súčasnosti labouristi vedú pred opozičnou Nacionalistickou stranou (NP) o štyri percentá.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.